Hlavní stránka
Klubové oddíly
Fotbalové turnaje
Mezinárodní halový turnaj žáků v kopané Fotbal. turnaj mladších a starších přípravek Slavoj Olympia CUP O přeborníka OFS Br. Pokyny pro účastníky fotbalových turnajů

2019-2020 Text. část
Rozpis soutěží FAČR pro Moravu 2019-2020 Rozpis soutěže MSKFS pro SR 2020-21 Rozpis mistrovských
téma Derby vítěze nepřineslo
Vydáno dne 27. 09. 2016 (1512x zobrazeno)

Očekávané okresní derby mezi domácím FC SO Bruntál a Břidličnou se odehrálo v neděli na městském stadiónu v Bruntále, po skončení oboustranně dobrého a dramatického utkání se oba týmy rozešly smírným výsledkem 3:3.
Zaplněný bruntálský stadión sledoval od začátku oboustranně svižný a bojovný fotbal. Břidličná chtěla potvrdit dosavadní neporazitelnost, domácí naopak chtěli navázat na minulé vítězství v Polance.

Po úvodním oťukávání udeřilo v 18. minutě. Gól domácích ale nebyl pro faul na gólmana hostů uznán. Ve 21. minutě se už domácí dočkali. Zatloukala zastavil v gólové příležitostí až brankář hostů Zifčák a domácí zahrávali pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Klembara a dostal Bruntálské d vedení. Hosté chtěli reagovat, ale ve 28. minutě byli blízko gólu opět domácí. Po závaru před brankou Břidličné nedokázali hráči SO míč protlačit míč za záda brankáře hostů. Zajímavý fotbal pokračoval. Ve 37. minutě napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů Kamil Kocúr, naštěstí pro domácí trefil jen spojnici tyče a břevna domácí brány. Ve 40. minutě mohli skórovat domácí. Němcovu střelu vykopával stoper hostů až z brankové čáry. Z ostra začal i druhý poločas. Už ve 48.minutě potáhl míč po levé straně Němec, na jeho přihrávku před bránu si naběhl Orság a domácí vedli rozdílem dvou branek. O dvě minuty později pálil z dobré pozice Němec, branku ale přestřelil. Domácí byli při chuti a v 56.minutě přišla akce Klembary s Havlíčkem, stav se neměnil. V 57. minutě se Břidličná vrátila do zápasu. Po standardní situaci se prosadil hlavou v šestnáctce domácích kanonýr Břidličná Kučera. V Hosté chtěli srovnat, ale v v 67.minutě bylo vše jinak. Z dvaceti metrů pálil ba bránu hostů Orság, gólman Břidličné míč vyrazil a dobíhající Němec vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Hosté ale reagovali vzápětí a o minutu později se prosadili. Minarčíkového špatného vyběhnutí využil hostující Kamil Kocúr a snížil na 2:3 z pohledu hostů. Utkání gradovalo. Hosté přitlačili a v 85. minutě bylo vyrovnáno. Jiřičný se po centru Kamila Kocúra z levé strany dostal k míči a střelou pod břevno srovnal výsledek na 3:3. Přetočit výsledek na svou stranu mohli domácí v 90. minutě. Trestný kop Šandy ale těsně minul šibenici Zifčáka v bráně hostů. "Dnešní zápas se mi hodnotí těžce. Přesto, že jsme remizovali, beru to jako porážku. Za stavu 3:1 se nesmí tak důležitý zápas pustit. Máme prostě mladý a nezkušený tým, k tomu kiksy brankáře a je to. Ale klukům musíme stále věřit a prostě to se stane. Nesmí to být ale pravidlo. Velkým pozitivem je skvělá atmosféra, hodně diváků a herní pojetí obou mužstev. Ale dostávat doma v každém utkání tři góly je trestuhodné. Musíme se z toho poučit a ztracené body doma získat venku." zhodnotil utkání předseda FCSO Jan Urban. „Vedli jsme už dvoubrankovým rozdílem a nakonec jsme podle mne ztratili vyhrané utkání. Je pravdou, že nás dnes nepodržel gólman a dostali jsme laciné góly. Tři branky doma nemůžeme dostávat. Hosty to nakoplo a v závěru výsledek srovnali. Myslím ale, že při pokutovém kopu mohl být potrestán brankář Břidličné přísnějším trestem a v závěru se  mohla pískat penalta i na Němce. Musíme se z toho poučit a jít dál“, řekl po utkání rozladěný kouč FC SO Antonín Mura. „Ztratili jsme v Bruntále další dva body. Prohrávali jsme sice dvoubrankovým rozdílem, ale myslím, že jsme byli herně lepším týmem a měli více ze hry. Jedna situace zaváněla penaltou pro nás za ruku, ale nepískalo se“, dodal k utkání bos fotbalové Břidličné Ludvík Zifčák starší.

FC SO Bruntál – Kovo Břidličná 3:3 (1:0)

Branky: 23. Klembara z pokutového kopu, 48. Orság, 68. Němec za Bruntál, 58. Kučera, 70. Kamil Kocúr, 86. Jiřičný za Břidličnou, sestava Bruntálu: Minarčík, Mohyla, Horák, Došla, Tomáš Němec (82.Blažek), Češek, Klemebara (56.Patrik Havlíček), Šanda, Zatloukal (77.Cabál), Ostrák, Zdeněk Orság, trenér: Antonín Mura, sestava Břidličné: Zifčák, Mensah, Borboryo, Jiřičný, Kamil Kocúr, Hoffmann, Schreier, Roman Gyorgy, Patrik Gyorgy (52.Kladniček), Mitov (56.Jan Kocúr), Kučera, trenér: Marián Minich starší.

( ZPĚT | vložil: Jan Urban, předseda FC SO Bruntál | tisk )

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

ČUS Bruntál

©2014 FC Slavoj Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení FC SO Bruntál, z.s.
(fotografie pro výrobu úvodního obrázku a pozadí webu poskytl František Kučera)

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.