Hlavní stránka
Klubové oddíly
Fotbalové turnaje
Mezinárodní halový turnaj žáků v kopané Fotbal. turnaj mladších a starších přípravek Slavoj Olympia CUP O přeborníka OFS Br. Pokyny pro účastníky fotbalových turnajů

2019-2020 Text. část
Rozpis soutěží FAČR pro Moravu 2019-2020 Rozpis soutěže MSKFS pro SR 2020-21 Rozpis mistrovských
téma Zasloužené vítězství
Vydáno dne 11. 10. 2016 (1433x zobrazeno)

S cílem zvítězit nastoupili do nedělního domácího utkání krajského přeboru se čtvrtým týmem tabulky z Čeladné naši muži a po devadesáti minutách a výborném výkonu celého týmu se jim  to i po zásluze podařilo.
Utkání na bruntálském stadiónu začalo za sychravého počasí svižně. Už ve 2.minutě hlavičkoval po centru Havlíčka zblízka Zatloukal, gólman hostů míč zázračně vytlačil na roh.

Domácí tlačili a ve 13. minutě byli v další šanci. Pronikajícího Šandu zastavil brankář Čeladné Smolík jen za cenu faulu, penaltu ale rozhodčí k nevoli domácího hráčů a příznivců nenařídil. V 18. minut si zopakoval úvodní brankovou příležitost opět Zatloukal, míč po centru Havlíčka tentokráte poslal hlavou vedle levé tyče branky hostů. Ve 520. minutě o sobě dali vědět kvalitní hráči Čeladné. Po dlouhém výkopu brankáře se dostal za domácí stopery Padych, jeho lob před brankáře Bruntálu ale naštěstí skončil nad břevnem Minarčíkovi svatyně. Diváci sledovali kvalitní fotbal s možnostmi před oběma brankami. Ve 30. minutě se po chybě domácího obránce dostal do samostatného nájezdu na Minarčíka aktivní Padych a poslal Čeladnou do vedení. Domácí hráče inkasovaná branka nabudila a v dalších minutách bojovali o vyrovnání. Ve 36. se dostal až před brankáře hostů Orság, Smolík ale míč vyrazil na roh. Blízko vyrovnaní byli domácí ve 387. minutě. Teč Krajčoviče po standardní situaci Ostráka skončila nad bránou. Ve 40. minutě vytvořili domácí další pěknou kombinační akci. Po spolupráci Orsága, Cabála a Šandy se dostal míč až k Havlíčkovi, na jeho technický pokus brankář hostů nestačil, ale na brankové čáře jej zastoupil obránce Plíska. Po následném rohu se domácí konečně dočkali. Míč z kopačky Ostráka skončila na hlavě Orsága a začínalo se znovu. Hosté chtěli kontrovat, ale místo toho inkasovali po druhé. Ve 45. minutě vybojoval před velkým vápnem míč Orság a po jeho přihrávce otočil výsledek na stranu domácích přesnou střelou k tyči Cabál. Kvalitní fotbal sledovali diváci i ve druhém poločase. V 54. minutě pálil do šibenice v utkání velmi dobře hrající Havlíček, gólman hostů byl na místě a míč vyrazil do bezpečí. Bruntálští pokračovali v aktivním fotbale a v 58. minutě náskok navýšili. Dlouhý míč sklepl před šestnáctku Čeladné Cabál na Šandu a ten placírkou technikou střelou k tyči nedal Smolíkovi v bráně hostů šanci zasáhnout. Domácí byli nažhaveni a pokračovali ve výborném výkonu. V 63. minutě vytvořili před bránou hostů další velký závar, skóre se neměnilo. Hosté utkání nezabalili a v 66. minutě se mohli vrátit do zápasu. Šanci zlikvidoval až Minarčík v domácí brance. V 73. minutě se už Čeladná prosadila. Rychlý brejk po levé straně našel před domácí bránou opět Padycha a ten svým druhým gólem v utkání snížil na rozdíl jediné branky. Domácí nechtěli připustit drama a chtěli rozhodnout. V 82. minutě předvedl parádní sólo Ostrák, který po levé straně prošel do velkého vápna hostů a předložil míč na malé vápno ke skórování Orságovi. Hosté byli podráždění a v 90. minutě museli spolknout pátou branku ve své síti. Skvělý průnik přes obránce  soupeře do šestnáctky Čeladné zakončil Tomáš Němec ideální přihrávkou před odkrytou bránu na Hendrycha, který se nemýlil. FC SO Bruntál si připsal po výtečném výkonu překvapivé, ale zcela zasloužené vysoké vítězství v poměru 5:2.

„Za dnešní výkon proti velmi kvalitnímu soupeři musím celý tým opravdu pochválit. Vyzdvihovat se snad ani nikdo nedá, ale mimořádný výkon určitě podal Patrik Havlíček. Kluci podávali po celý zápas maximální, bojovný výkon, kterému nescházela dnes ani dobrá kombinace a góly. Kaňkou ale je, že si nemůžeme dovolit v obraně tolik chyb a umožňovat soupeři dostávat se do šancí. Jinak ale nemám co bych dodal a jsem maximálně spokojen“, zářil po vydařeném utkání domácí kouč Antonín Mura.
"Bylo to z naší strany opět dobrá podívaná pro diváky a jsem rád,že to naši hráči nevzdali po nešťastné vedoucí brance hostů.Máme silný tým s můžeme hrát s každým, a chci pochválit všechny hráče za chuť dokázat, že do krajského přeboru patříme. Po nešťastné prohře v Kobeřicích jsme zase ve hře. A co k mužstvu. Mám všechny kluky moc rád a mám třeba radost, že se vrací po zranění Tomáš Kazár. Všichni dnes hráli výborně, ale jednoho dnes pochválím, i když doufám, že to pro něj není polibek smrti. Dnes se nám skvělým výkonem vrátil do loňské formy Patrik Havlíček a to je super. Teď budeme hrát dvakrát venku, ale věřím, že se přijdou naši diváci rozloučit na poslední domácí zápas 30. října s Hájem ve Slezsku", zhodnotil zápas předseda FCSO Jan Urban.

FC SO Bruntál – Čeladná 5:2 (2:1)

Branky: 41., 82. Orság, 45. Cabál, 58. Šanda, 90. Hendrych, 31. 73. Padych, sestava SO Bruntál: Minarčík, Horák, Jan Krajčovič, Došla, Ostrák (85.Kopec), Patrik Havlíček (90.Klembara), Češek, Zatloukal (78.Kazar), Šanda, Zdeněk Orság (87. Hendrych), Cabál (62.Tomáš Němec), trenér: Antonín Mura, vedoucí: Josef Krajčovič.

( ZPĚT | vložil: Jan Urban, předseda FC SO Bruntál | tisk )

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

ČUS Bruntál

©2014 FC Slavoj Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení FC SO Bruntál, z.s.
(fotografie pro výrobu úvodního obrázku a pozadí webu poskytl František Kučera)

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.